.

Artyści

Tegoroczny lineup zostanie ogłoszony niebawem.

To już pewne. Możemy wszem i wobec ogłosić, iż muzyczną gwiazdą edycji (2017) Campusu Akademickiego będzie KęKę.

KęKę

właściwie Piotr Dominik Siara (ur. 15 września 1983 w Radomiu), znany również jako Kę,Kędzior,Kiki – polski raper. Wraz z raperem i producentem muzycznym Kotzim współtworzył projekty Boa’s i KoKę. W 2013 roku ukazał się wyróżniony złotą płytą debiutancki album solowy rapera zatytułowany Takie rzeczy. Muzyk współpracował ponadto m.in. z takimi wykonawcami jak: WhiteHouse, Pawbeats, Czarny HIFI, Paluch oraz Ramona 23.

„Trzecie Rzeczy” to kolejny solowy album radomskiego rapera KęKę. Po ogromnym sukcesie dwóch pierwszych wydawnictw (Platynowa Płyta za „Takie Rzeczy”, Podwójna Platynowa Płyta za „Nowe Rzeczy”, KęKę powrócił by domknąć cykl. Jest to ostatni album z serii „Rzeczy”, Podobnie jak na dwóch poprzednich płytach , KęKę nie zaprosił do współpracy żadnych wykonawców poza producentami muzycznymi, dzięki czemu „Trzecie Rzeczy” zyskują bardzo osobisty wymiar.

Jest to niewątpliwie najbardziej dojrzały i przemyślany krążek w dorobku radomskiego rapera. KęKę po raz kolejny mówi o sobie, a tak naprawdę trochę o nas wszystkich. Wyjątkowo osobisty, momentami autoterapeutyczny charakter utworów Piotrka,  idzie w parze z ich ogromną popularnością wśród słuchaczy, czego dowodem jest świetne przyjęcie dwóch pierwszych singli promujących wydawnictwo Presja (4mln/ miesiąc wyświetleń w YT)  Smutek (4mln/ miesiąc wyświetleń w YT).

Za różnorodność warstwy muzycznej odpowiadają: Uraz, PLN.Beatz, DonDe, Matek, Sergiusz, Kubi Producent, Świerzba, Deemz.

 


Bass Astral x Igo

Bass Astral x Igo tworzą producent Kuba Tracz i wokalista Igor Walaszek. Elektroniczny duet z Krakowa trudno sklasyfikować. Na co dzień występujący 
w rockowym Clock Machine stworzyli na rodzimej scenie projekt nowatorski. Nie mając wcześniej do czynienia z muzyką elektroniczną, wnoszą zupełnie nowe rozwiązania, dalekie od mód i trendów panujących w tej stylistyce. Ich koncerty to pełne tańca i improwizacji live acty, które oszałamiają publiczność w całej Polsce. 
W czerwcu za sprawą wytwórni Iglo Records ukazał się debiutancki LP „Discobolus”. Premiera miała miejsce 24 czerwca 2016r.

 


Halik x Gilu

Stali bywalcy Campusu Akademickiego, którzy zagrają dla Was już po raz trzeci! Koncertują razem z basowym wokalistą w przebraniu niedźwiedzia. Grają kawałki w różnym klimacie, zarówno pod bity oldschoolowe, bity z elementami folkloru, trapy i dubstepy. Ich największą przygodą sceniczną było wystąpienie na głównej scenie podczas Juwenaliów Wrocławskich 2016, lecz zagrali też wiele innych koncertów, m.in. przed Quebonafide, Patokalipsą, Tau, Filipkiem oraz na lokalnych imprezach we Wrocławiu, Szczecinie, Zielonej Górze i Nowej Soli. Halik był również konferansjerem podczas Juwenaliów Wrocławskich 2017. Przyszykujcie się na ogromną dawkę pozytywnej energii!

 

polecamy: http://lokalnyprzewodnik.eu/