.

Szkolenia

1. Obowiązkowe spotkanie z władzami uczelni biorących udział w Campusie Akademickim

Zapraszamy Was serdecznie na spotkanie z władzami wszystkich Uniwersytetów, które biorą udział w Campusie Akademickim Łazy 2017. Na pewno, dla znacznej części z Was będzie to Wasze pierwsze spotkanie z Rektorami i Dziekanami Waszych Alma Mater. Warto przyjść, popatrzeć, posłuchać i zapoznać się najwyższą władzą Waszej uczelni. Zwłaszcza, że na Campusie Rektorzy mają w zwyczaju pokazywać swoje zupełnie inne, wyluzowane oblicze. Zresztą – zobaczyć swego rektora w dresie, to bezcenny widok ;)

IMG_8071

2. “Spiking Campus lengłydż”, czyli Konwersacje w języku angielskim

Bill Clinton mawiał, że jedyne co pewne, to śmierć i podatki. Zapomniał wspomnieć o konieczności nauki angielskiego. Możesz podszlifować swój angielski w wakacyjnym wydaniu: na luzie, niesztampowo, ale skutecznie.  Co planujemy i na co kładziemy nacisk?

1. Motywacja. Przede wszystkim dowiesz się, że można. I niekoniecznie „ze stratą” czasu i niekoniecznie w nudny sposób (np. siedząc u kogoś „na dwójce” i  czytać po angielsku skład proszków, dezodorantów, itp.).

2. Wymowa. Boją się jej prawie wszyscy, ponieważ na tradycyjnej 45min. lekcji poświęca się na nią około 3 min., a są konkretne, bezbolesne(!) metody jej przyswajania. Poza tym, doradzimy czy masz predyspozycje do brytyjskiej czy amerykańskiej wymowy oraz jak ją rozwijać.

3. Konwersacje. Naszą wizytówką odnośnie j. obcego jest to, jak mówimy, dlatego gros czasu poświęcimy na doskonalenie tego aspektu, tak żebyś przestał marudzić, że „dużo rozumiesz, ale jak trzeba to powiedzieć, to się zacinasz”.

4. Ciekawostki. Dowiesz się rzeczy, o których nie słychać na tradycyjnej lekcji w liceum czy na wykładzie na uniwerku, a które są stricte związane z j. ang. (np. dlaczego mówimy „bless you”, gdy ktoś kicha lub skąd się wziął gest „fucka”).

5. Występ (dla chętnych). Postaramy się stworzyć coś na kształt skeczu (po ang.) i zaprezentować go na forum.

Wpadnij – masz mało do stracenia, a dużo do zyskania. Jeżeli zdajesz sobie sprawę z przydatności tego języka na wielu frontach życia, to staniemy na głowie, żeby przybliżyć Ci realizację takiego przedsięwzięcia.

 

3. Spotkanie z Samorządami Studenckimi

Zapraszamy Was do uczestnictwa w spotkaniu z Samorządami Studenckimi Waszych uczelni! Na spotkaniu tym będziecie mogli zadać członkom Waszych samorządów szereg pytań, które na zawsze rozwieją Wasze wątpliwości odnośnie tej instytucji. Przekonacie się na własne oczy, że to zazwyczaj grupa młodych ludzi, pełnych ułańskiej fantazji i trudnych do zrealizowania pomysłów, którzy zawsze starają się dopiąć swego. A wszystko to w imię lepszego bytu każdego studenta!

Na spotkaniu tym poznacie ideę funkcjonowania samorządów studenckich, ich podstawowe zadania oraz możliwości wynikające z bycia członkiem zaangażowanej społeczności akademickiej. Samorząd Studencki, to nie tylko współpraca z Uniwersytetem w kwestii stypendiów i akademików, ale także masa fantastycznych eventów i kosmiczna dawka doświadczenia zawodowego! Kto wie, może za rok dołączycie do nas i razem zorganizujemy Campus! Kto wie, może za rok, to właśnie Ty będziesz pisać podobny tekst do tego :)

DSC_6179

 

4. Szkolenie z praw i obowiązków studenta

Bardzo przydatne szkolenie nie tylko dla „pierwszaków”. Na spotkaniu członkowie Waszych Samorządów Studenckich przybliżą zasady i reguły jakie panują na Uczelni, wasze obowiązki oraz prawa. Poza tym na pewno usłyszycie wiele praktycznych wskazówek o tym jak „przetrwać” na Uczelni ;)

W ramach szkolenia usłyszycie również o zmianach w szkolnictwie jakie czekają nas w związku z nowelizacją ustawy. Od samego początku będziecie mogli w 100 % wykorzystać należne Wam przywileje żakowskiego stanu.

DSC_7490

 

5. “Samorząd studencki, co to i po co?”

Jeżeli kiedykolwiek zastanawialiście się czym zajmuje się samorząd studencki na Twojej uczelni lub też zainteresowani jesteście działalnością w takowym, zaraz po rozpoczęciu roku akademickiego, to szkolenie to jest stworzone specjalnie dla Ciebie! Jeśli nigdy wcześniej nie mieliście takich myśli, to koniecznie wpadnijcie, by dowiedzieć się i całkowicie przemeblować swoje spojrzenie na ten temat.

Samorząd studencki działa na podstawie ustawy “Prawo o szkolnictwie wyższym”. Wbrew powszechnemu przekonaniu ma on bardzo szerokie uprawnienia. Poza reprezentowaniem studentów danej uczelni samorząd studencki pełni role decyzyjne w zakresie podziału środków finansowych, w procesie uchwałodawczym, współtworzy programy studiów.

Samorząd studencki, to także doskonały sposób na zdobycie doświadczenia zawodowego tak wielkiego, jak Eurazja do kwadratu i istotnego niczym tlen w procesie oddychania komórkowego. Kręci Cię organizacja eventów, jesteś społecznikiem, chcesz zrobić coś dla innych przy okazji budując swoją karierę zawodową? To szkolenie nie może odbyć się bez Ciebie!

DSC_8151

 

6. Podstawy Pierwszej Pomocy

Campus Studencki to nie tylko zabawa i przyjemności, ale także garść przydatnej i praktycznej wiedzy, która może się przydać  w najbardziej nieoczekiwanym momencie. Nasi ratownicy medyczni z chęcią przekażą Ci podstawy wiedzy z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Dowiesz się jak reagować w chwilach zagrożenia życia.