KULIG  Z  OGNISKIEM

Kulig góralski zawsze budzi wiele emocji, gdyż… jest to fantastyczne przeżycie!

Dziedziniec przed ośrodkiem, wieczorna pora, wszędzie w koło śnieg skrzący się w blasku świateł, gwiazdy świecą na niebie, a do Was podjeżdżają zaprzęgi konne. Każdy znajdzie miejsce dla siebie, rozdamy rozpalone pochodnie, po czym wesoła karawana ruszy w malowniczą trasę podhalańskimi drogami. Na końcu trasy czeka leśna polana, na polanie rozpalone ognisko, skoczna melodia góralskich hitów, kiełbaski, dodatki, gorąca herbata, także ta „ognista” herbata z prądem i góralskie śpiewy…!

Przy ognisku będzie więc można rozgrzać i gardła i żołądki, cyknąć pamiątkowe fotografie, pośpiewać, potańczyć, lub tylko potupać nogą w rytm muzyki.
Po skończonej zabawie zaprosimy w drogę powrotną, która zakończy się w tym samym miejscu, gdzie rozpoczęła – pod samym ośrodkiem.

Aby Waszym jedynym zmartwieniem w tym czasie było nadążenie za tekstem piosenki, lub „kolejką” na wozie, przygotujcie sobie naprawdę ciepłą odzież zimową! Ostatnie lata obfitowały w mroźne wieczory, ale gdy student ma grubą czapkę, kaptur, rękawiczki, ocieplane obuwie, i najlepiej specjalną odzież zimową (tak, kalesony i rajstopy też są dopuszczalne!) żadne minusy na dworze nie będą straszne. A jak studentka czapki zapomni, to może jakiś życzliwy kolega ją poratuje 🙂

Ponieważ – taki mamy klimat – nie jesteśmy w stanie zagwarantować tej największej atrakcji – puszystych zasp śnieżnych, jednakże kulig odbędzie się na zaprzęgniętych wozach kołowych, a zatem żadna pogoda nie będzie stanowiła problemu do wyruszenia w trasę!
Zabieramy głośniki i mikrofon, kto odważny, może wziąć udział w karaoke na kołach!

Sylwester 2022 zbliża się dużymi krokami – nie zwlekaj,  skorzystaj z opcji fantastycznej zabawy, dzięki której poczujesz prawdziwą magię polskich gór.
Do zobaczenia na Podhalu!