SOCIAL MEDIA NINJA!

Social media są już tak powszechne, że z powodzeniem służą zarówno do komunikacji, jak i do kreowania oraz promocji wizerunku. Potrzebne do tego narzędzia znajdują się tak naprawdę w zasięgu ręki, jednak trzeba być ich świadomym by w pełni je wykorzystać.

Lokalny przedsiębiorca z Dolnego Śląska zdradzi tajemnice kulis pracy jako social media ninja. Wyjawi strategie i techniki sprawnego wykorzystania Snapchata, Facebooka i Instagrama do kreowania wizerunku firmy. Opowie o łączeniu tego typu pracy z życiem prywatnym oraz odpowie na najdziwniejsze pytania, jakie kiedykolwiek jej zadano podczas działalności.

UCZELNIA, INSTRUKCJA OBSŁUGI W PŁYNIE.

Początki w nowym miejscu bywają trudne. Pojawiają się pytania, na które istnieją odpowiedzi, jednak nikt nie wie gdzie ich szukać. Podczas szkolenia rozwiążemy najważniejsze problemy nowych studentów, przedstawimy odpowiedzi na najbardziej nurtujące i najczęściej zadawane pytania oraz objaśnimy nie tak trudny i skomplikowany regulamin studiów. 

Wierzymy, że znajomość praw i obowiązków studenta pozwoli szybciej wdrożyć się w życie studenckie oraz poczuć się pewniej podczas pierwszych dni na uczelni. Podpowiemy, do kogo zwrócić się z pytaniami.

Po takich warsztatach dowiesz się:

 1. Jak wygląda struktura uczelni (Wydział, Instytut, Katedra/zakład)
 2. Kim jest: Rektor, Dziekan, Dyrektor?
 3. Kto jest kim: Kwestor, Kanclerz, Rzecznik?
 4. Jak działa Samorząd; Zarząd Uczelniany Samorządu Studentów Uniwersytetu Wrocławskiego, WRSS Wydziału, Starosta roku?
 5. Kim jest profesor zwyczajny, a kim jest nadzwyczajny?
 6. Kim jest opiekun roku?
 7. Co to jest sylabus, gdzie jest plan zajęć i czym są tajemnicze ECTSy?
 8. Mały Hogwart, czyli nasza uniwersytecka biblioteka.
 9. Wielki brat USOS – czy należy się go bać?
 10. Bluza Uniwersytetu;
 11. Czym jest dziekanat, sekretariat, BOS, SPNJO, CWF?
 12. Dlaczego Uniwersytet Wrocławski im. Bolesława Bieruta?
 13. Jak wygląda s(j)esja?
 14. Co warto odwiedzić w Uniwersytecie?
 15. Jakie zajęcia są ciekawe?
 16. Poznasz Kampus: Leopoldyński, na Koszarowej, Grunwaldzki.
 17. Usłyszysz ciekawe historie studentów!

JESTEM DJ-EM NA TYM DENSINGU

Czy zastanawiałeś się do czego służą te wszystkie przyciski i pokrętła na konsolecie DJ-a? Wszystkiego  dowiesz się podczas tegorocznego Campusu! Będziesz miał okazję wybrać ulubiony klubowy kawałek i zmiksować go tak, jak lubisz. Efekty widoczne od razu- porwij do tańca tłumy przy samodzielnie przygotowanym utworze. 

Przygotowaliśmy profesjonalny sprzęt, publikę oraz dobrych nauczycieli. Podzielą się oni wiedzą kiedy mniej znaczy więcej, a kiedy warto puścić wodze fantazji. I Ty możesz zostać didżejem na tym densingu!

Spotkanie z Prorektorem do spraw Studenckich – dr hab. Tomaszem Kaliszem, prof. UWr.

Zapraszamy Was serdecznie na spotkanie z władzami wszystkich Uniwersytetów, które biorą udział w Campusie Akademickim Łazy 2021. Na pewno, dla znacznej części z Was będzie to Wasze pierwsze spotkanie z Rektorami i Dziekanami Waszych Alma Mater. Warto przyjść, popatrzeć, posłuchać i zapoznać się najwyższą władzą Waszej uczelni. Zwłaszcza, że na Campusie Rektorzy mają w zwyczaju pokazywać swoje zupełnie inne, wyluzowane oblicze. Zresztą – zobaczyć swego rektora w dresie, to bezcenny widok ;)

SZKOLENIE BARMAŃSKIE (z degustacją)

Idealna propozycja dla fanów kolorowych napojów i tych, którzy marzą o tym jednym własnoręczne przygotowanym. Podczas Campusu będą mieli okazję spróbować swoich sił w zawodzie barmana. Doświadczeni barmani nauczą co i w jaki sposób łączyć, by jak najbardziej smakowało. 

Zapewniamy niezbędny ekwipunek oraz certyfikowanych barmanów, którzy zdradzą najbardziej zjawiskowe sztuczki barmańskie oraz uchylą rąbka tajemnicy na temat swojej pracy. Po szkoleniu przewidziana jest degustacja stworzonych napojów oraz podsumowanie poczynionych postępów.

KURS PIERWSZEJ POMOCY

Znajomość zasad udzielania pierwszej pomocy jest bardzo ważną i przydatną wiedzą. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu, uczestnicy będą potrafili rozpoznać stany zagrażające życiu,  prawidłowo udzielić pomocy przedmedycznej oraz podjąć czynności ratownicze na miejscu wypadku. Szkolenie dostarczy im również wskazówek w jaki sposób nie dać ponieść się panice czy emocjom, działać sprawnie i metodycznie w celu uratowania zdrowia lub życia.

Potencjalne zagrożenie może czaić się wszędzie, również podczas trwania Campusu, toteż kurs pomoże utrzymać odpowiedni poziom bezpieczeństwa, dzięki znajomości zasad postępowania przez uczestników. Pomoże on organizatorom uniknąć wielu potencjalnie niebezpiecznych sytuacji i usprawni system reagowania. Po prelekcji studenci będą wiedzieli do kogo się zgłosić w przypadku ryzykownej sytuacji, dzięki czemu będzie można jej zapobiec lub szybko udzielić pomocy. 

“Caprese?”, czyli Konwersacje w języku włoskim.

Don Corleone mawiał, że jedyne co pewne, to śmierć i makaron. Zapomniał wspomnieć o konieczności nauki angielskiego. Możesz podszlifować swój włoski w wakacyjnym wydaniu: na luzie, niesztampowo, ale skutecznie.  Co planujemy i na co kładziemy nacisk?

1. Motywacja. Przede wszystkim dowiesz się, że można. I niekoniecznie „ze stratą” czasu i niekoniecznie w nudny sposób (np. siedząc u kogoś „na dwójce” i  czytać po angielsku skład proszków, dezodorantów, itp.).

2. Wymowa. Boją się jej prawie wszyscy, ponieważ na tradycyjnej 45min. lekcji poświęca się na nią około 3 min., a są konkretne, bezbolesne(!) metody jej przyswajania. Poza tym, doradzimy czy masz predyspozycje do brytyjskiej czy amerykańskiej wymowy oraz jak ją rozwijać.

3. Konwersacje. Naszą wizytówką odnośnie j. obcego jest to, jak mówimy, dlatego gros czasu poświęcimy na doskonalenie tego aspektu, tak żebyś przestał marudzić, że „dużo rozumiesz, ale jak trzeba to powiedzieć, to się zacinasz”.

4. Ciekawostki. Dowiesz się rzeczy, o których nie słychać na tradycyjnej lekcji w liceum czy na wykładzie na uniwerku, a które są stricte związane z j. włoskim

5. Występ (dla chętnych). Postaramy się stworzyć coś na kształt skeczu (po ang.) i zaprezentować go na forum.

Wpadnij – masz mało do stracenia, a dużo do zyskania. Jeżeli zdajesz sobie sprawę z przydatności tego języka na wielu frontach życia, to staniemy na głowie, żeby przybliżyć Ci realizację takiego przedsięwzięcia.